Caffe latte

Caffe latte je nápoj podobný cappuccinu, lišící se od něj jen poměrem mléka a mléčné pěny s tím, že caffe latte nabízí méně pěny a více mléka. Zvyklost velí jej podávat v cappuccinovém šálku s ouškem a rozhodně nejde o onu trikolóru ve skle, jak jej velmi chybně některé podniky nabízí. V takovém případě jde o záměnu s caffe latte macchiato.

Varianta pro děti

Právě takto caffe latte vzniklo. Jako výsledek snahy dopřát i dětem potěšení z chuti kávy, avšak notně slabší, než je espresso, které dětem nechutnalo. Tak tedy přišlo na svět caffe latte – espresso zalité teplým mlékem s našlehanou pěnou. Stejně jako jiné varianty kávy s mléčnou pěnou je i zde možnost ozdobit šálek latte artem.

Těžko k dostání

Tento nápoj si v kávové kultuře nenašel příliš pevné místo, za což ovšem může i to, že jej těžko ve správné podobě seženete. Ale máte-li rádi cappuccino je pro vás caffe latte dobrou volbou jak si chvíle s kávou zpestřit. A rada na závěr, nikdy si v italsky mluvících zemích neobjednávejte pouze latte, jak je to časté u nás, mohli by jste se divit, že vám na stole přistane jen sklenice mléka.